Vaser 1800-tal
2018-05-30
547073
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor i underglasyrblått, diameter ca 20, höjd ca 40 cm
Mynning med nagg, tillverkningsdefekter