Vas porslin Kina 1800-tal
2018-05-26
547044
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad, med hänklar, dekor av reserver med figurscener omgivna av blomsterslingor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, salamandrar i relief, höjd ca 33 cm