Tallrikar Kina 1700-tal
2018-05-27
546635
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 5+2, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder samt trädgårdsmotiv i underglasyrblått, diameter ca 23 cm, samt ovalt fat med pågåglar och pioner, L. ca 35 cm
Samtliga med nagg