Ampel 1800-tal Karl Johan
2018-05-23
546186
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
AMPEL, 1800-talets första del, Karl Johan, för 3 ljus, brännförgylld och mörkpatinerad, ljusarmar i form av örnhuvuden, underdel med pinjekotta, höjd med kedja 55 cm
Mindre bucklor, plåtöverdel senare förberedd för el