Fat Kina 1700-tal
2018-05-23
546066
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av trädgårdsklippa med tårpil samt krysantemum i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 28,5 cm
Nagg, spricka