Fat Kina 1700-tal
2018-05-23
546062
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 37 cm
Nagg, sprickor