Silverljusstakar rokokostil
2018-05-23
545875
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokokostil, 1900-tal, balusterformat skaft på klockformad fot, dekor av vridna knäckar, svenska importstämplar, höjd ca 16,5 cm, vikt ca 380 g
Skevheter, bruksslitage