Ljuskrona empirstil
2018-05-25
545832
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets början, behängd med sexkäntiga och klotformade prismor, för 3 ljus, höjd ca (exl sladd) 90 cm, diameter ca 35 cm
Några prismor saknas, några med mindre nagg, ej funktionstestad