Ring med åttkantslipade diamanter
2018-05-25
545718
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RING, 18 k vitguld, 12 åttkantslipade diamanter, totalt 0.22 ct enligt gravyr, med svensk importstämpel, ringstorlek 16, totalvikt ca 2.6 g
En diamant med en mindre nagg, ställvis förlust av rodium platering, bruksslitage