Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2018-05-26
545604
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en av djup modell, famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, samt guld, diameter ca 22-23 cm
Nagg, sprickor, lagningar