Huggare 2 st m/1748
2018-05-28
545476
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HUGGARE, 2 st, m/1748, en med P-stämplad klinga samt på fästet märkt AR 6.R No 7, den andra märkt RG [..], total längd 72,5 respektive 74,5 cm varav klingorna 57 respektive 59 cm
En med kapat fäste, den andra med kraftigt deformerat dito, klingorna med omfattande slitage