Bärtallrikar Kina 1700-tal
2018-05-26
545473
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BÄRTALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 16 cm
Samtliga med lagningar/retuscherade sprickor