Royal Copenhagen apoketsburkar
2018-05-25
545301
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ROYAL COPENHAGEN, apoketsburkar med lock, 4 st, 1800-talets slut, vitt porslin med förgylld dekor till mynningen och fot, höjd ca 18 cm
Bruksslitage, ställvis förlust av förgyllning