Hans Agne Jakobsson bordslampa
2018-05-25
545225
| Klubbat belopp | 9 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
HANS AGNE JAKOBSSON, bordslampa, 1900-talets andra hälftmässing med 6 röktonad glas kupor, Markaryd, etikettmäkrt, höjd 62 cm
En kupa med en nagg till undersidan av kanten, ej funktionstestad