Pilgrimskrus
2018-05-19
545208
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PILGRIMSKRUS, grön glasmassa, troligen 1700-tal, bemålad i svart, längd ca 36 cm
Mynningen nedslipad, slitage