Pilgrimsflaska Kina
2018-05-19
544768
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
PILGRIMSFLASKA, lergods, Kina, 1900-tal, med hänklar, delvis glaserad i brungrönt, dekor i relief av blomma, höjd ca 19 cm
Nagg, mynningen skev