Armring 18 k vitguld safir diamanter
2018-05-19
544751
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
ARMRING, 18 k vitguld, fasettslipad safir ca 0,22 ct, dekor av briljantslipade diamanter totalt ca 0,80 ct, kvalité W(H)/VS-SI, stämplad HB Wilsons Guld Eftr., Nyköping 2003, innermått ca 58x53 mm, vikt ca 61,3 g
Safir med smärre fasettnagg, armring omarbetad