Assietter Kina 1700-tal
2018-05-18
544404
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ASSIETTER, 9 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 19 cm
Nagg, sprickor, kantretuscher förekommer