Fat porslin Japan
2018-05-17
544334
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Japan, 1800-talets första hälft, svagt konturerad kant, dekor av reserver med flodlandskap och blomsterslingor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 30 cm
Nagg, hårfin spricka