Tallrikar Kina 1700-tal Imari
2018-05-20
544254
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av strödda blommor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, brättet med rutbård, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor