Terrin Kina Famille verte
2018-05-17
544061
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, 1900-tal, oval form, räfflad, famille verte, med infällda hänklar, dekor av trädgård med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, längd ca 28, höjd 20 cm
Nagg, slitage