Lockurnor porslin
2018-05-13
543320
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LOCKURNOR, 3 st., porslin, Kina, 1900-talets början, varierande dekor i emaljfärger samt järnoxid, kalligrafi, höjd ca 28-33 cm
Nagg, slitage, en saknar lock,