Tekanna silver
2018-05-12
543208
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
TEKANNA, silver, klotformad, graverad dekor, lockknopp i form av frukt, stämplad, Stephen Smith & William Nicholson, London 1860, vikt ca. 660 g H ca 14 cm
Åldersslitage, repor, småbucklor