Tallrikar 8 st Kina 1700-tal
2018-05-15
543119
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 4+2+1+1 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), olika dekorer i famille rose, Imari m.m., diameter ca 22,5 cm
Nagg, sprickor