Terrin Kina 1700-tal
2018-05-11
542544
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), rund form, med hänklar, dekor av "vinterns tre vänner" i underglasyrblått, höjd ca 22 cm
Locket senare, spricka, nagg