Urna Kina
2018-05-15
542231
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
URNA, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, balusterformad, dekor av trädgård med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med sigillmärke, botten med märke, höjd ca 20 cm
Fotringen med nagg