Sablar
2018-05-12
542131
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SABLAR, 2 st., m/1893 för kavalleriofficer med svart stålbalja samt sk tillåten modell för officer vid Infanteriet, längd ca 105 resp. 96 cm
Slitage och bucklor, hack, en balja skanas, smärre skador