Olle Baertling Färgserigrafi Parnerok
2018-05-20
541529
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
OLLE BAERTLING (1911-1981): "Parnerok",
färgserigrafi ur sviten "The angles of Baertling - Open form, infinite space", 1968, signerad och numrerad Baertling 158/300, 1959-68, ca 37 x 16 cm