Medaljong 18 k guld pärlor emalj
2018-05-11
541371
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
MEDALJONG, 18 k guld, 2 odlade saltvattenspärlor samt meanderslinga i svart emalj, stämplad Lars Larson & Co, Stockholm 1800-talets slut, genombruten geometrisk dekor, fotogömma med glasinredning, vikt 14,1 g
Bruksslitage, limrester