Vas porslin Kina 1700-tal
2018-05-07
541062
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), bulbformad, dekor av lotusblommor i järnoxid samt guld, halsen med stiliserad bladbård, höjd ca 20 cm
Mynningen med lagning samt retusch