Oscarianska kandelabrar
2018-05-03
540792
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, oscarianska, för 5 ljus vardera, stomme i glaserat stengods, armar, manschetter och florala detaljer i förgylld metall, höjd ca 49 cm
Åldersrelaterat slitage, ställvis enstaka nagg i stommen, lösa armar