Fat Kina 1700-tal
2018-05-03
540673
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av trädgård med klippavsats flankerad av pion samt bambu i underglasyrblått, kälningen och brättet med rutbård och blommor, diameter ca 37 cm
Nagg, ett fat med spricka, slitage