Saltkar i glas
2018-05-02
540468
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALTKAR, 6 st, glas, 1800-tal, båtformade, romboida fotplattor, skärslipad dekor samt det äldsta med dekor av romber, längd ca 9-10 cm, höjd ca 7-8 cm
mynningen med nagg, fotplattorna med nagg