Porslin Kina
2018-05-03
540450
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSARMATUR, VAS, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-talets första hälft, polykrom dekor, vasen med sex karaktärers märke, höjd exkl. lampfattning ca 26-28 cm
Lagningar, sprickor