Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2018-05-03
540407
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap i underglasyrblått, längd ca 29 cm
Slitage, nagg