Ljusstakar ett par sterling silver Georg III
2018-05-01
540178
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, sterlingsilver, Georg III, mästarstämplar Luke Proctor & Co Sheffield 1786, lösa ljusmanchetter, kvadratisk form, pumsad dekor, pärlkant, godronerad stam, höjd ca 27 cm
Fyllda fötter, en ljusmanchet i nysilver stämplad George Asforth & Co Sheffield Ca 1778-1815, mindre bucklor en stam någon sned