Ljuskrona gustaviansk stil
2018-04-27
538937
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i förgylld metall, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, för 5 ljus, invändigt elektrifierad, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 54, diameter 52 cm