Spegel Empire
2018-04-27
538815
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SPEGEL, bemålad och bronserad, 1800-talets början, empire, krönet med dekor av parställda sfinxer, ramen med äggstavsbård, höjd ca 86x39 cm
Slitage, senare bemålad, kompletterad, maskstungen