Hänge, örhängen samt brosch med snäckskalkaméer
2018-04-27
538608
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
HÄNGE, ÖRHÄNGEN, 1 par, samt BROSCH, med snäckskalkaméer, hänge, 18k guld, G Dahlgren & Co, Malmö, 1942, örhängen, 18k guld, stämplade ´OPI´, krok, brosch, förgyllt metall, hängetshöjd ca 5 cm, örhängenshöjd ca 3.2 cm, broschenslängd ca 7 cm, totalvikt (exl broschen) ca 10.7 g, etui medföljer
Bruksslitage, ställvis förlust av förgyllning på broschen