Fat Kina 1700-tal
2018-04-26
538344
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av kartusch med lotus samt pion i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, diameter ca 39 cm
Nagg