Carl Malmsten fåtölj
2018-04-25
538336
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
CARL MALMSTEN, "Vår Fru", fåtölj, 1900-talets andra hälft, stomme i mahogny, klädsel i ljusrött ylletyg, sitthöjd 37 cm
Sprickor i nedre delen av stommen, bruksslitage, saknar märkning, fläck i sitsen