Kultakello
2018-05-10
538148
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
DAMUR / HÄNGE, 18 k guldboett, inre boett av mässing. 1800-talets slut, diameter 39 mm, graverad dekor på baksidan, nyckel finns.
Åldersrelaterat bruksslitage, skadad urtavla. Ej funktionstestad.