Märta Måås Fjetterström Matta "Ängarna"
2018-04-25
538141
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 80 000 SEK |
MÄRTA MÅÅS FJÄTTERSTRÖM (1873-1941): Matta, flossa, "Ängarna", CA 310x206 cm, Komponerad 1928, tillverkad före 1941, monogramsignerad MMF
Åldersrelaterat jämnt slitage på lugg och kant