Hänge 18 k röd och vitguld
2018-04-27
537991
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 18 000 SEK |
HÄNGE, 18 k guld, i form av en hästsko, dekor med 6 trappslipade smaragder samt 3 briljanter totalt ca 0,15 ct, mitten med två skulpterade hästhuvuden i matterat och blankslipat 18 k vitguld samt 2 små diamantögon, design Gonzalo Molina, Stockholm 2000-tal, höjd inkl ögla 4,5 cm, vikt ca 16,5 g
Smaragder med repor