Karl Lindström
2018-04-24
537776
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KARL LINDSTRÖM, bordslampa, 1900-talets början, jugend, Rörstrand, underglasyr, dekor av växter, botten märkt KL, Rörstrand, höjd ca 36 cm inkl. lampsockel
Omgjord från vas, nagg under armatur fästet