Brosch med en seedpärla
2018-04-25
537720
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 600 SEK |
BROSCH, 18 k guld med en seedpärla samt två klappar, stämplad ´BH´, 1884, höjd ca 5 cm, totalvikt ca 6.4 g
En klapp saknas, pärlan med ojämnheter, bruksslitage