Brosch spänneformad
2018-04-25
537718
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BROSCH, 18 k guld, spänneformad med seedpärlor, stämplad ´imp´, Bernhard Hertz, 1900, längd ca 5 cm, totalvikt ca 4.9 g
Bruksslitage, seedpärlorna med ojämnheter