Hängskåp allmoge
2018-04-21
537518
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HÄNGSKÅP, 1700-/1800-tal, svängt krön, hyllinredning med skedhylla, målad ekimitation med mörkare ramverk, jugendbeslag av koppar, höjd 84,5x73 cm
Nyckel finns
Senare bemålning, lås och beslag från 1900-talets början, färgbortall