Skålfat Kina Yuan
2018-04-22
537252
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SKÅLFAT, stengods, Kina, Yuan (1279-1368), celadonglasyr, invändigt med räfflat brätte, diameter ca 32 cm
Kantlagningar, slitage