Golvvas Kina
2018-04-22
537020
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar, celadonglasyr, dekor av "dyrbara ting" samt attribut i underglasyrblått, höjd ca 60 cm
Botten lagad, kantretusch/lagning